Jak vyleštit hliníkovou nádrž? Poradíme vám!

Přejít na všechny tipy a rady

Chcete osvěžit a dodat lesk matnému a zašlému hliníkovému povrchu?
V následujícím článku se dozvíte, jak vyleštit hliník. Nejde o nic složitého. S pomocníky z našeho sortimentu to zvládnete rychle získáte skvělý výsledek. Hliníkovou nádrž můžete vyleštit následujícími třemi způsoby. Jednotlivé úrovně jsou měřené podle stupně dosažení lesku.

Stupeň lesku *** **               

Leštící pasta na hliník a chrom Amglos a leštící kotouč 4 AMOS nabízí jednoduché leštění v jednom kroku. Přečtěte si celý postup pro tento způsob leštění hliníku.

Stupeň lesku **** *

Zvolte přípravek AMGLOS s leštícím kotoučem 1FS, 2SS a 3MF. Jedná se o leštění ve třech krocích, díky kterému dosáhnete stupně vysokého stupně lesku. Přečtěte si, jak postupovat

Stupeň lesku *****

Nejvyšší stupeň dosažitelného lesku za využití leštícího kotouče 1FS, 2SS, 3MF a pastu na leštění hliníku 1FS, 2SS a 3MF. Postup pro leštění hliníku pomocí této leštící sady ve třech krocích:

  1. Nádrž umyjeme přípravkem ORVAL (naředěným v poměru 1:5) a kartáčem Rilsan.  

  2. Vezmeme si rotační leštičku s mezipodložkou a brusným papírem o zrnitosti 180 a začneme leštit hliníkovou nádrž. Tímto způsobem vyleštíme nádrž dalšími čtyřmi brusnými papíry o zrnitosti 320, 400, 600 a 800.

  3. Začneme leštit hliníkovou nádrž leštícím kotoučem 1 FS (žlutá barva) a leštící pastou 1 FS. V případě, že je leštící kotouč nový, je potřeba jej po dobu 2-3 vteřin zjemnit o ocelový kartáč nebo o beton. Po vyleštění nádrže pokračujeme leštícím kotoučem 2 SS a leštící pastou 2 SS. Leštění dokončíme leštícím kotoučem 3 MF a leštící pastou 3 MF.

  4. Takto vyleštěná nádrž je připravena pro pastu Amglos. Ten na nádrž nanesete a vyleštíte mikrofázovou utěrkou do vysokého lesku. Můžete samozřejmě leštit také pomocí excentrické leštičky bez nucené rotace.

  5. Chcete-li, aby nádrž vydržela delší dobu lesklá, doporučujeme ošetření přípravkem Hartwachs.

  6. Takto ošetřené hliníkové nádrže nebo hliníková kola doporučujeme umývat neutrálním přípravkem autošamponem Alinet (poměr ředění je 1:20).

Podívejte se na instruktážní video pro leštění hliníkové nádrže.

Autor: Dočkal M. - eko GRADO s.r.o.

 

Jak vyleštit hliníkovou nádrž? Poradíme vám! - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO

Další tipy a rady

Jak vyčistit hliníkové disky a vlnitý plech?

Jak na čištění kola auta? Poradíme, jak na hliníkové disky i vlnitý plech!. Na kolech zůstává mnoho nečistot. Patří mezi ně například sůl, bláto, hmyz, v zimě také chemické posypy silnice. Tyto usazeniny působí na strukturu plechu a postupně zvenku narušují jejich povrch. Kola proto nejen vypadají …

Jak vyleštit hliníkovou nádrž? Poradíme vám!

Chcete osvěžit a dodat lesk matnému a zašlému hliníkovému povrchu? V následujícím článku se dozvíte, jak vyleštit hliník. Nejde o nic složitého. S pomocníky z našeho sortimentu to zvládnete rychle získáte skvělý výsledek. Hliníkovou nádrž můžete vyleštit následujícími třemi způsoby. Jednotlivé úrovn…

Nabízíme výrobky
německé a švýcarské
kvality

eko GRADO spol. s r.o.
Skyřická 110
434 01 Most

+420 723 691 602
+420 476 101 871
info@eko-grado.cz

Po - Čt 7.00 - 15.30
Pátek 7.00 - 14.00
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

32 let na trhu