Jak umýt a vyčistit celý interiér vozidla? Poradíme vám!

Přejít na všechny tipy a rady

Nabízíme vám postup a doporučené přípravky jak kompletně umýt a vyčistit celý vnitřek vozidla - kůži, polstrování, plasty, skla, palubní desku i koberečky a pedály.

Postup čištění:

1. Čištění kůže a plastů

1.a Použijte přípravek Mehrzweckreiniger naředěný v poměru 1:10. Před samotnou aplikací se přesvědčte, že nejsou plasty ani kůže rozpálené od slunce! Pokud ano zchlaďte je!

1.b Naředěný přípravek naneste na šedou houbu nebo na utěrku z mikrovlákna a krouživými pohyby čistěte. Při silném znečištění dosáhnete s šedou houbou vynikajícího výsledku, protože se dostane při čištění hlouběji do materiálu.

2. Tepování sedaček

2.a Naředěný přípravek Mehrzweckreiniger 1:10 naneste pomocí rozprašovače přímo na sedačku. Nechte 1–2 minuty působit a následně jenom propírejte vodou (lahvičku s rozprašovačem naplňte čistou vodou, nastříkejte vodu na čištěné místo a utřete suchou mikrovláknovou utěrkou ). Tímto způsobem odstraníte uvolněné nečistoty.

2.b Po vyčištění povrchu následně setřete zbytek chemie čistou suchou utěrkou a vytřete do sucha.

Postup ošetření čištěných povrchů:

Po čištění je důležité vyčištěné povrchy ošetřit, aby byly odolnější dalšímu znečištění.

1. Ošetření Alcantary nebo broušené kůže

Použijte výhradně přípravek Pol Star, který je na tento typ materiálu přímo vyvinut. 

1.a Pol Star podle stupně znečištění nařeďte v poměru 1:5 až 1:20 s vodou. Pro standartní údržbu doporučujeme použít ředění 1:10, to je 45 ml přípravku na 500 ml vody.

1.b Naředěný přípravek naneste pomocí lahvičky s rozprašovačem na rukavici Octopus č. 999336 (stranu s třásněni) a jemně přejíždějte rukavicí po povrchu směrem k hlavnímu vláknu dokud nebude oblast zcela čistá.

1.c Zbytky přípravku a vzniklou pěnu poté setřete druhou stranou rukavice Octopus nebo jinou mikrofázovou utěrkou a máte hotovo.

2. Ošetření pravé kůže

Použijte neředěný přípravek Leather Star. Přípravek naneste pomocí černé houby č. 4999038, pečlivě vetřete. Následně doleštěte utěrkou z mikrovlákna č. 5060C300.

3. Impregnace plastů

3.a Na impregnaci plastů použijte neředěný přípravek Top Star. Přípravek naneste pomocí černé houby č. 4999038, pečlivě rozetřete. Následně doleštěte utěrkou z mikrovlákna č. 5060C300

4. Čištění palubní desky

Na čištění navigace a palubovky použijte přípravek od firmy KOCH Allroundquickshine. Vytváří čistý a lesknoucí se povrch bez způsobení  hologramů. Přípravek jen nastříkejte ve stavu dodání a rozleštěte čistou utěrkou z mikrovlákna č. 5060C300.

5. Čištění skel

Na čištění skel použije přípravek Speedglasscleaner s rozprašovačem. Přípravek se neředí. Naneste pomocí rozprašovače a následně rozleštěte papírem nebo utěrkou bublinkatou č.7x5534c361

6. Ošetření gumových koberečků a pedálů

Na jejich ošetření použijte přípravek Gummifix, který udržuje a chrání všechny plastové díly z umělých hmot, kde je vyžadována odolnost proti skluzu. Přípravek naneste ve stavu dodání pomocí černé houby a nechte zaschnout.

V případě potřeby vám rádi poradíme. Zašlete nám svůj kontakt na info@eko-grado.cz a my se vám obratem ozveme.

Autor: Dočkal T. - eko GRADO s.r.o.

Jak umýt a vyčistit celý interiér vozidla? Poradíme vám! - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO Výhodné sady - Tipy na dárky - čisticí prostředky - ekoGRADO

Další tipy a rady

Jak vyčistit hliníkové disky a vlnitý plech?

Jak na čištění kola auta? Poradíme, jak na hliníkové disky i vlnitý plech!. Na kolech zůstává mnoho nečistot. Patří mezi ně například sůl, bláto, hmyz, v zimě také chemické posypy silnice. Tyto usazeniny působí na strukturu plechu a postupně zvenku narušují jejich povrch. Kola proto nejen vypadají …

Jak vyleštit hliníkovou nádrž? Poradíme vám!

Chcete osvěžit a dodat lesk matnému a zašlému hliníkovému povrchu? V následujícím článku se dozvíte, jak vyleštit hliník. Nejde o nic složitého. S pomocníky z našeho sortimentu to zvládnete rychle získáte skvělý výsledek. Hliníkovou nádrž můžete vyleštit následujícími třemi způsoby. Jednotlivé úrovn…

Nabízíme výrobky
německé a švýcarské
kvality

eko GRADO spol. s r.o.
Skyřická 110
434 01 Most

+420 723 691 602
+420 476 101 871
info@eko-grado.cz

Po - Čt 7.00 - 15.30
Pátek 7.00 - 14.00
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

32 let na trhu