Chemická dekontaminace laku - co to je a jak na ní

Přejít na všechny tipy a rady

Teď si řekneme, proč je důležité dekontaminovat lak a co to vlastně je.

Pomocí dekontaminace lak zbavíme nečistot a kontaminantů, které běžným mytím
neodstraníme. Lak je pórovitý – pro vaši představu je jako naše pokožka, a to je ten důvod, proč na něm ulpívají nečistoty, které okem nevidíte. Když se po nich ale přejede prstem nebo mikrotenovým igelitem, tak je cítíte. Mezi tyto znečištění můžeme zařadit:

  • Průmyslový spad
  • Brzdový prach
  • Poletavou rez
  • Asfalt
  • Mušky
  • Smůlu ze stromů
  • Lepidla a další

Máme dvě možnosti, jak lak dekontaminovat, a to chemicky nebo mechanicky. Na mechanickou dekontaminaci laku odkaz ZDE.

Chemická dekontaminace laku je nejpoužívanější mezi profesionály a pokud není lak značně znečištěný, je v tomto směru dostačující. Naruší polétavou rez, veškeré železité částečky a očistí asfaltové tečky, zbytky lepidel a gumy.

Postup chemické dekontaminace laku 
a) Před samotnou dekontaminací auto nejprve umyjte. Na umytí bude ideální Autošampon Koch, nyní je dostupný i v 1l balení.

b) Pro chemickou dekontaminaci laku použijte neředěný přípravek Reactive Rust Remover (RRR). Jedná se o pH neutrální přípravek, který odstraňuje polétavou rez, zapečený prach a další anorganické nečistoty. Po umytí a vysušení auta nastříkejte RRR na karoserii vozidla odspoda nahoru a nechte působit 6 až 10 minut. Průběh dekontaminace lze pozorovat podle fialového balení. V případě silného znečištění použijte pro rozrušení houbu nebo mikrovláknovou rukavici Octopus.
 
c) Nakonec auto opláchněte tlakem vody a vysušte.
 
d) Pokud se chystáte auto ještě vyleštit nebo chcete aplikovat ochranu laku, tak doporučujeme následně auto ještě „vyclayovat“ pro dosažení 100 % účinku. Pomocí clayovací modelíny Koch Clay (183001) a Koch Clay Spray „lubrikant pod Clay“, který se používá proto, aby Clay po karosérii lépe klouzal. Tímto způsobem docílíte zcela dokonalého výsledku. Odkaz na detailní postup mechanické dekontaminace ZDE.

Chemická dekontaminace laku - co to je a jak na ní - čisticí prostředky - ekoGRADO Detailing, aurtokosmetika, leštění - čisticí prostředky - ekoGRADO Detailing, aurtokosmetika, leštění - čisticí prostředky - ekoGRADO Detailing, aurtokosmetika, leštění - čisticí prostředky - ekoGRADO Detailing, aurtokosmetika, leštění - čisticí prostředky - ekoGRADO Detailing, aurtokosmetika, leštění - čisticí prostředky - ekoGRADO Detailing, aurtokosmetika, leštění - čisticí prostředky - ekoGRADO

Další tipy a rady

Jak vyčistit hliníkové disky a vlnitý plech?

Zpracovali jsme pro vás jednoduchý postup. Postup při leštění hliníkových disků a vlnitého plechu: 1) Hliníkové disky nebo plech nejdříve umyjte  2) Vezměte rotační leštičku a saténový kotouč se zrnitostí 240.  3) Následně použijte saténový kotouč se zrnitostí 320 4) Na takto zbroušená hliníková k…

Návod jak vyleštit hliníkovou nádrž

Hliníkovou nádrž můžete vyleštit následujícími 3 způsoby podle možného dosažení stupně lesku: 1) přípravkem AMGLOS a leštícím kotoučem 4 AMOS. Jedná se o leštění v jednom     kroku, kdy dosahnete stupně lesku *** **                Postup leštění zde2) přípravkem AMGLOS a leštícím kotoučem 1FS, 2SS …

Nabízíme výrobky
německé a švýcarské
kvality

eko GRADO spol. s r.o.
Skyřická 110
434 01 Most

+420 723 691 602
+420 476 101 871
info@eko-grado.cz

Po - Pá 7.00 - 15.30
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

29 let na trhu