Jak na leštění laku nového a zánovního vozidla? Poradíme vám!

Přejít na všechny tipy a rady

Péče o autolak by měla začít ihned po nákupu vozidla. Pokud máte zcela nový automobil, nebo je zánovní, například rok starý, je čištění laku a jeho údržba snadná. Pro začátek vám bude stačit vybavit se základní autokosmetikou obsahující šampon na umytí vozu, skvělá je dále leštící pasta Micro Cut Finish P3.01, leštící kotouče a leštička.

Jak použít leštičku?

  1. Auto pečlivě umyjte, použijte například autošampon Vorreiniger. Důkladně povrch vozu vysušte.
  2. Na suché a čisté vozidlo aplikujte leštící pastu na auto Micro Cut. Tu naneste na leštící kotouč Micro Cut (vyberte si z několika velikostí podle vašeho unašeče) a důkladně ji na kotouči rozetřete.
  3. Leštičku nastavte na nejnižší otáčky. Se zapnutou leštičkou začněte postupně pastu nanášet na karoserii. Po nanesení leštěte na střední až nejvyšší otáčky tak, abyste lak zahřáli do potřebné teploty. Leštěte vždy do mřížky, to znamená ze strany na stranu a ze shora dolů a odspoda nahoru.
  4. Po vyleštění laku setřete zbytky leštěnky mikrofázovou utěrkou Lemmen. Leštěnka trvale odstraní jemné škrábance a hologramy. Zároveň zaručí dlouhodobou konzervaci laku. Tato leštěnka obsahuje karnaubský vosk, díky kterému jsou ošetřené plochy velmi dobře chráněné před negativními vlivy z okolního prostředí. A v neposlední řadě stojí za zmínku vysoký stupeň lesku, který váš vůz získá. 

Autor: Dočkal T. - eko GRADO s.r.o.

Jak na leštění laku nového a zánovního vozidla? Poradíme vám! - čisticí prostředky - ekoGRADO

Další tipy a rady

Jak vyčistit hliníkové disky a vlnitý plech?

Jak na čištění kola auta? Poradíme, jak na hliníkové disky i vlnitý plech!. Na kolech zůstává mnoho nečistot. Patří mezi ně například sůl, bláto, hmyz, v zimě také chemické posypy silnice. Tyto usazeniny působí na strukturu plechu a postupně zvenku narušují jejich povrch. Kola proto nejen vypadají …

Jak vyleštit hliníkovou nádrž? Poradíme vám!

Chcete osvěžit a dodat lesk matnému a zašlému hliníkovému povrchu? V následujícím článku se dozvíte, jak vyleštit hliník. Nejde o nic složitého. S pomocníky z našeho sortimentu to zvládnete rychle získáte skvělý výsledek. Hliníkovou nádrž můžete vyleštit následujícími třemi způsoby. Jednotlivé úrovn…

Nabízíme výrobky
německé a švýcarské
kvality

eko GRADO spol. s r.o.
Skyřická 110
434 01 Most

+420 723 691 602
+420 476 101 871
info@eko-grado.cz

Po - Čt 7.00 - 15.30
Pátek 7.00 - 14.00
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

32 let na trhu