Mechanická dekontaminace laku - co to je a jak na ní

Přejít na všechny tipy a rady

Teď si řekneme, proč je důležité dekontaminovat lak a co to vlastně je.

Pomocí dekontaminace lak zbavíme nečistot a kontaminantů, které běžným mytím neodstraníme. Lak je pórovitý – pro vaši představu je jako naše pokožka, a to je ten důvod, proč na něm ulpívají nečistoty, které okem nevidíte. Když se po nich ale přejede prstem nebo mikrotenovým igelitem, tak je cítíte. Mezi tyto znečištění můžeme zařadit:

  • Průmyslový spad
  • Brzdový prach
  • Poletavou rez
  • Asfalt
  • Mušky
  • Smůlu ze stromů
  • Lepidla a další

Máme dvě možnosti, jak lak dekontaminovat, a to chemicky nebo mechanicky. Na chemickou dekontaminaci laku odkaz ZDE.

Postup mechanické dekontaminace laku
a) Pro mechanickou dekontaminaci laku použijeme Clay „modrou čistící pastelínu“ a „lubrikant“ přípravek Koch Clay Spray.

b) Před samotnou dekontaminací auto nejprve umyjte, ať je zbaveno všech nečistot jako je bahno, prach a další znečištění, které by vám zbytečně znečišťovalo modelínu Clay. Na umytí bude ideální Autošampon Koch, nyní je dostupný i v 1l balení.

c) Po umytí a vysušení auta začněte s clayováním. Clayujte vždy díl po díle, začněte od střechy a postupujte směrem dolů. Tzn. nejprve na díl nastříkejte dostatečné množství ClaySpraye, který vytvoří kluznou plochu pro modelínu Clay tak, aby Clay se znečištěním na karoserii neudělal víc škody než užitku. Clay si rozložte na placku a pohybujte po laku v jednom směru (nahoru, dolů) a neustále lubrikujte (používejte Clay Spray). Když je modelína znečištěná, properte ji v kbelíku s vlažnou vodou, přehněte Clay na půlku a pokračujte v práci tak dlouho, dokud není lak dokonale hladký.

d) Nakonec auto opláchněte tlakem vody a vysušte.

Poznámka: pokud vám Clay upadne na zem, je to škoda, ale vyhoďte ho, nečistota a kamínky v něm vašemu laku vozidla akorát ublíží. Z Clay nikdy nedělejte kouli, v tomto tvaru je nepoužitelný.

Mechanická dekontaminace laku - co to je a jak na ní - čisticí prostředky - ekoGRADO Sada na renovaci světlometů Koch Headlight Polish Set - čisticí prostředky - ekoGRADO Sada na renovaci světlometů Koch Headlight Polish Set - čisticí prostředky - ekoGRADO Sada na renovaci světlometů Koch Headlight Polish Set - čisticí prostředky - ekoGRADO

Další tipy a rady

Jak vyčistit hliníkové disky a vlnitý plech?

Zpracovali jsme pro vás jednoduchý postup. Postup při leštění hliníkových disků a vlnitého plechu: 1) Hliníkové disky nebo plech nejdříve umyjte  2) Vezměte rotační leštičku a saténový kotouč se zrnitostí 240.  3) Následně použijte saténový kotouč se zrnitostí 320 4) Na takto zbroušená hliníková k…

Návod jak vyleštit hliníkovou nádrž

Hliníkovou nádrž můžete vyleštit následujícími 3 způsoby podle možného dosažení stupně lesku: 1) přípravkem AMGLOS a leštícím kotoučem 4 AMOS. Jedná se o leštění v jednom     kroku, kdy dosahnete stupně lesku *** **                Postup leštění zde2) přípravkem AMGLOS a leštícím kotoučem 1FS, 2SS …

Nabízíme výrobky
německé a švýcarské
kvality

eko GRADO spol. s r.o.
Skyřická 110
434 01 Most

+420 723 691 602
+420 476 101 871
info@eko-grado.cz

Po - Pá 7.00 - 15.30
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

28 let na trhu