Voskování auta v 21. století: jak na konzervaci laku s naším přípravkem 1K NANO

Přejít na všechny tipy a rady

Plánujete provést konzervaci laku vašeho auta prostřednictvím NANO konzervátoru laku? V následujícím článku získáte přesný návod na to, jak postupovat, dosáhnout skvělého výsledku a udržet lak co nejdéle ve výborném stavu.

Postup:

Příprava

  1. vozidlo pečlivě umyjeme. Použijeme na to autošampon bez vosku na bázi pěny Vorreiniger B (ředění u pěnového injektoru 1:1, u postřikovače 1:20). Velmi účinná je také aktivní pěna Gentle Snow Foam (zřeďte 50 ml výrobku na 10 l vody, nebo přes pěnový injektor 1:1).

  2. Odstraníme poletavou rez a průmyslovou nečistotu pomocí chemického předmytí s prostředkem Reactive Rust Remover (výrobek se neředí). Pro lepší výsledek rozetřeme výrobek na karoserii houbou. Vozidlo následně opláchneme a důkladně vysušíme. 

Leštění

  1. Z vozidla odstraníme zbytky poletavé rzi a průmyslové nečistoty pomocí přípravku Clay Spray (neředí se) a modré modelíny Clay. Poté vozidlo důkladně vysušíme.

  2. V prvním kroku použijeme brusnou pastu Heavy Cut H901 .Pro tuto pastu doporučujeme kartáč Heavy Cut a nebo leštící kotouč z beránka. 3.

  3. Ve druhém kroku použijeme antihologramní pastu s karnaubským voskem Micro Cut & Finish P3.01. Pro tuto pastu doporučujeme antihologramní kotouč Micro Cut.

Naše tipy:

V případě, že chceme na lak vozidla aplikovat nano přípravek 1K Nano, je v druhém kroku lepší použít antihologramní leštící pastu Micro Cut M302. Neobsahuje v sobě vosky ani silikony. K této pastě doporučujeme kotouč Micro Cut. 

Aplikace 1 K Nano

  1. 1K Nano aplikujeme na vozidlo, které má hladký povrch - nemá žádné škrábance ani hologramy (u nového vozidla). U staršího vozidla docílíme hladkého povrchu použitím brusné pasty Heavy Cut H9 a následného použití antihologramní leštící pasty Micro Cut M3 (postup viz výše).

  2. Důkladně odmastíme karoserii vozidla pomocí odmašťovače Silikon Wachsent Ferner. Nastříkáme ho na karoserii a vytřeme do sucha modrou mikrofázovou utěrkou.

  3. 1K Nano si nejprve přelijeme do aplikátoru, který je přiložený v balení (jeden plný aplikátor vystačí na auto velikosti Škody Superb combi). Naneseme prostředek do černé houbičky a malými krouživými pohyby nanášíme na karoserii. Aplikujeme prostředek vždy postupně na jednotlivých částech auta. Přípravek necháme na karoserii zaschnout (7 - 10 minut). Poté důkladně rozleštíme modrou mikrofázovou utěrkou. Po 3 hodinách přeleštíme auto novou (čistou) mikrofázovou utěrkou. Necháme další 3 hodiny vytvrdnout. Auto je poté perfektně ošetřené.

Doporučená údržba

Vozidlo pravidelně udržujte pomocí excelentní řady Koch Chemie. Pro delší životnost 1K Nano na karoserii doporučujeme vozidlo 1x za 14 dní umýt pH neutrálním Nanomagic Shamponem (ředění 1:200, tedy 50 ml výrobku na 10 l vody). Přípravek obsahuje nanočástice a nanovrstvu udržuje celistvou. Po umytí použijte oplachový nano vosk na auto nejnovější generace Protector Wax (ředění 1:20 do pěnového injektoru nebo 1:100 do ručního postřikovače).

Autor: Dočkal T. - eko GRADO s.r.o.

Voskování auta v 21. století: jak na konzervaci laku s naším přípravkem 1K NANO - čisticí prostředky - ekoGRADO

Další tipy a rady

Jak vyčistit hliníkové disky a vlnitý plech?

Jak na čištění kola auta? Poradíme, jak na hliníkové disky i vlnitý plech!. Na kolech zůstává mnoho nečistot. Patří mezi ně například sůl, bláto, hmyz, v zimě také chemické posypy silnice. Tyto usazeniny působí na strukturu plechu a postupně zvenku narušují jejich povrch. Kola proto nejen vypadají …

Jak vyleštit hliníkovou nádrž? Poradíme vám!

Chcete osvěžit a dodat lesk matnému a zašlému hliníkovému povrchu? V následujícím článku se dozvíte, jak vyleštit hliník. Nejde o nic složitého. S pomocníky z našeho sortimentu to zvládnete rychle získáte skvělý výsledek. Hliníkovou nádrž můžete vyleštit následujícími třemi způsoby. Jednotlivé úrovn…

Nabízíme výrobky
německé a švýcarské
kvality

eko GRADO spol. s r.o.
Skyřická 110
434 01 Most

+420 723 691 602
+420 476 101 871
info@eko-grado.cz

Po - Čt 7.00 - 15.30
Pátek 7.00 - 14.00
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

32 let na trhu