Konzervace laku 1 K NANO

Konzervace laku 1 K NANO

1K-Nano

Návod k použití - ke konzervaci pomocí 1K-Nano by měl být lak optimálně připraven podle následujícího postupu.

  1. Příprava laku
  1. Podle stavu laku se leštičkou lokálně odstraní hrubé škrábance pomocí brusné pasty. Stopy po mycí lince

 a lehké škrábance odstraňte strojově za pomoci jemné brusné pasty a leštícím kotoučem z ovčí vlny. Zbytky pasty se odstraní Profi-hadříkem z mikrovláken.

  1. Lak se nyní ošetřuje strojově (v ideálním případě odstředivě) za pomoci leštěnky na odstranění hologramů a jemných škrábanců s vysokým leskem. Zbytky pasty se odstraní Profi-hadříkem z mikrovláken.
  1. Všechny olejové příp. mastné zbytky se jemně odstraní čistým Profi-hadříkem z mikrovláken, který je napuštěný odstraňovačem silikonu a vosku. Pozor: u citlivých uni- nebo jednovrstvých laků by mělo být použito zředění v poměru 1:4. Poslední šmouhy se vyleští dalším čistým Profi-hadříkem z mikrovláken. Lak by měl nyní na slunečním světle příp. pod halogenovými lampami vykazovat jasnou, hladkou plochu bez šmouh, škrábanců a hologramů. Po tomto kroku se již laku nesmíte dotýkat dlaněmi (použijte rukavice na jedno použití). Povrch je nyní perfektně připraven pro Nano-konzervaci.
  1. Konzervace laku

Kvůli reaktivním složkám je uchováván Nano-konzervátor ve vysoce těsnící aluminiové láhvi. Krátce před použitím láhev protřepejte a přelijte přípravek do plastové láhve (75 ml), která je přiložena. Toto množství z pravidla stačí pro jedno vozidlo. Eventuelní zbytek přelijte po použití zpět do aluminiové láhve. 1K-nano se šetrně nanáší měkkou houbou (999038) bez tlaku po úsecích na lak, který má být ošetřen. Na dílčí plochy se nanese 1K NANO, cca. 1 – 2 minuty se zalešťuje, dokud nevznikne souvislý film bez tvorby kapek. Tento film se vyleští čistým Profi-hadříkem z mikrovláken do vysokého lesku. Po ca. 1–2 hodinách, dojde ke konzervaci, takže vznikne vrstva odolná vůči chemikáliím a škrábancům, která vytváří extrémně hluboký lesk a vynikající hladkost.

Pozor: Obzvláště u citlivých laků (uni-laků příp. tmavých) se doporučuje nanášet konzervátor pomocí leštičky bez nucené rotace na nízký stupeň a pomocí černé houby (999292).

  • Prosíme, abyste při práci s 1K-Nano používali výhradně náš Profi-hadřík z mikrovlákna. Méně kvalitní hadříky obsahují úpravy jako aviváže, silikonové deriváty atd., které mohou vytvářet olejový film, a tím bránit vytvoření mřížky na laku. Kromě toho vám náš Profi-hadřík z mikrovláken bez řetízkového stehu a etiket, s jedinečně měkkými vlákny garantuje konečný výsledek bez šmouh a mikroškrábanců. Doporučujeme použití vícero čistých hadříků, abyste se vyvarovali šmouh a porušení mřížky. Obzvláště při dolešťování 1K-Nano.

Upozornění

Vozidla by měla být před výše popsaným procesem umyta, očištěna a kompletně zbavena hrubých nečistot jako jsou zbytky hmyzu, skvrny od asfaltu atd. Vozidla by se měla ošetřovat v hale (žádné přímé sluneční záření) a teplota by měla být nejlépe 15 – 30 oC (ne méně než 10 oC). Konzervaci provádějte jen na lakovaných površích. Ošetřované vozidlo nechte až do kompletního ukončení konzervace v uzavřené hale. Během ošetřování zajistěte dobré odvětrání a přívod čerstvého vzduchu! Pozor: Nepoužívejte na čerstvě opravené laky! Znovu lakované povrchy potřebují dobu ca. 6-8 týdnů do kompletního vyzrání, předtím než se může začít s konzervací. Trvanlivost je po otevření ca. 1 rok.

Každé vozidlo, které je ošetřeno přípravkem 1K NANO, by mělo být 2-3 x měsíčně umyto, z toho 1x měsíčně přípravkem NANOMAGIC SHAMPOO nebo v mycí lince, kde používají přípravek NANOMAGIC TWINWAX.

Tyto informace o produktu vám mají a mohou jen nezávazně poradit. Nelze z nich vyvozovat záruku z naší strany. Přezkoušejte, zda je produkt vhodný pro vaše užití. Pokud máte nějaké dotazy, jsme vám k dispozici.

Přejít na všechny tipy a rady

Nabízíme výrobky
německé a švýcarské
kvality

eko GRADO spol. s r.o.
Skyřická 110
434 01 Most

+420 723 691 602
+420 476 101 871
info@eko-grado.cz

Po - Pá 7.00 - 15.30
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno