Jak správně provézt Konzervaci laku 1 K NANO

Přejít na všechny tipy a rady

1.   Příprava vozidla

A.      Vozidlo důkladně umyjeme výrobkem, který neobsahuje vosk – například aktivní pěnou Vorreinigerem B bez NTA - ředění: pěnový injektor 1:1, postřikovač 1:20 nebo Gentle Snow Foam – ředění 50 ml výrobku na 10 l vody, nebo přes pěnový injektor 1:1

B.      Odstraníme poletavou rez a průmyslovou nečistotu pomocí chemického předmytí Reactive Rust Remover 500 ml nebo 11 l – výrobek se neředí. Pro lepší výsledek rozrušíme výrobek na karoserii houbou. Poté vozidlo opláchneme a důkladně vysušíme.

2. Leštění vozidla

A.      Z vozidla nejprve odstraníme zbytky poletavé rzi a průmyslové nečistoty pomocí přípravku Clay Spray – neředí se a modré modelíny Clay. Poté vozidlo důkladně vysušíme.

B.      V prvním kroku použijeme pastu Heavy Cut H901 – brusná pasta. Pro tuto pastu můžete použít kotouč Heavy Cut č. 999579, který je pro tuto pastu nejvhodnější dále také leštící kotouč z beránka č. 999286.

C.      V druhém kroku použijeme pastu Micro Cut & Finish P301 – antihologramní pasta s karnaubským voskem. Pro tuto pastu je vhodný antihologramní kotouč Micro Cut č. 999585. Tento krok je již finální.

V případě, že chceme na lak vozidla aplikovat 1K Nano je ve druhém kroku lepší použít pastu Micro Cut M302 – antihologramní leštící pasta. Tato pasta v sobě neobsahuje vosky ani silikony. Proto je nejvhodnějším řešením pro následnou aplikaci 1K Nano. Pro tuto pastu je vhodný antihologramní kotouč Micro Cut č. 999585.

3.   Aplikace 1K Nano  - použít gumové rukavice

A.      1K Nano aplikujeme na vozidlo, které má hladký povrch, tzn. nemá žádné škrábance ani hologramy. V tomto případě se jedná o úplně nové vozidlo. U staršího vozidla docílíme hladkého povrchu použitím brusné pasty Heavy Cut H901 a následného použití antihologramní leštící pasty Micro Cut M302 viz druhý bod leštění vozidel B a D.

B.      Následujícím krokem je důkladné odmaštění karoserie vozidla pomocí výrobku Silikon Wachsent Ferner – odmašťovač. Odmašťovač nastříkáme na karoserii a vytřeme do sucha modrou mikrofázovou utěrkou bez lemu č. 5060C300.

C.      Aplikace 1K Nano – 1K Nano si nejprve přelijeme do aplikátoru (malá plastová lahvička), který je přiložen v balení (1x plný aplikátor = auto o velikosti Škody Superb combi). Poté naneseme látku do černé houbičky a malými krouživými pohyby nanášíme na karoserii. 1K Nano vždy aplikujeme postupně po jednotlivých částech karoserie. Přípravek necháme na karoserii zaschnout přibližně 7 – 10 minut, poté důkladně rozleštíme modrou mikrofázovou utěrkou bez lemu č. 5060C300. Po třech hodinách přeleštíme vozidlo novou (čistou) modrou mikrofázovou utěrkou bez lemu a necháme další tři hodiny vytvrdnout. Poté je vozidlo připraveno.

4.   Doporučená údržba

A.      Vozidlo doporučujeme pravidelně udržovat pomocí Excelentní řady Koch Chemie. Pro delší životnost 1K Nano na karoserii doporučujeme vozidlo 1x za 14 dní umýt pH neutrálním Nanomagic Shampoonem – ředění 1:200 tj. 50 ml výrobku na 10 l vody, který obsahuje nanočástice a nanovrstvu udržuje celistvou. Případně po umytí použít oplachový nano vosk nejnovější generace Protector Wax. Ředění: 1:20 do pěnového injektoru nebo 1:100 do ručního postřikovače.

Autor: Dočkal T. - eko GRADO s.r.o.

Jak správně provézt Konzervaci laku 1 K NANO - čisticí prostředky - ekoGRADO

Další tipy a rady

Jak vyčistit hliníkové disky a vlnitý plech?

Zpracovali jsme pro vás jednoduchý postup. Postup při leštění hliníkových disků a vlnitého plechu: 1) Hliníkové disky nebo plech nejdříve umyjte  2) Vezměte rotační leštičku a saténový kotouč se zrnitostí 240.  3) Následně použijte saténový kotouč se zrnitostí 320 4) Na takto zbroušená hliníková k…

Návod jak vyleštit hliníkovou nádrž

Hliníkovou nádrž můžete vyleštit následujícími 3 způsoby podle možného dosažení stupně lesku: 1) přípravkem AMGLOS a leštícím kotoučem 4 AMOS. Jedná se o leštění v jednom     kroku, kdy dosahnete stupně lesku *** **                Postup leštění zde2) přípravkem AMGLOS a leštícím kotoučem 1FS, 2SS …

Nabízíme výrobky
německé a švýcarské
kvality

eko GRADO spol. s r.o.
Skyřická 110
434 01 Most

+420 723 691 602
+420 476 101 871
info@eko-grado.cz

Po - Pá 7.00 - 15.30
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

28 let na trhu